rss kanál
Kategorie článků

Mistrovství světa F3F 2014, Donovaly, Slovensko

Publikováno 18.09.2014 v kategorii soutěže, 5 komentářů

Z ČR jsme byli nominováni Radovam Plch, Miroslav Trsek a Jiří Souček jako náhradník za Jaroslava Vojtu.

MS začalo v neděli kontrolou modelů a označeních všech jejich dílů nálepkami. V pondělí jsme s nadšeních vyrazili na kopec. Vypadalo to, že bude foukat na jih, ale pořadatelé soutěž ani nespustili, protože vítr byl stále na hranici 3 m/s. Druhý den už to bylo lepší, průměrně asi 4 m/s, sice bylo dost oprav, ale nakonec jsme na jihu odlétali 3 kola a ze 4-tého kola odlétali i 2 skupiny. Moc slavně jsme nezačali, po prvním kole byl Radek 30, já 33 a Míra 35. Radek se postupně začal propracovávat nahoru až na 17 místo po 3 kolech. Já jsem seknul hned v prvním kole, nějak jsem si nevšiml, že pravá báze utíká doprava, stálo mě to minimálně 15s a nakonec jsem byl rád, že se nade mnou slitovali a uznali mi horizont. Ve třetím kole jsem udělal stejnou chybu znova. Míra si v každém kole vychutnával arktické bubliny.

Ve středu jsme se pokoušeli dolétat 4-té kolo. Letěl jsem hned první na severním kopci, ale nepodařilo se dolétat skupinu, přestalo foukat. Vítr se nakonec otočil na jih, takže jsem znovu začínal, tentokrát se skupina dolétala a měli jsme konečně 4 kola. V pátém kole jsem letěl hned 3-tí, zaletěl jsem výborný čas, ale zase mě ho zrušili. Nakonec jsem já, díky losování pořadí pro každé kolo, letěl 3x, Radek s Mírou ani jednou. Radek se ale díky vítězství ve své skupině dostal na celkové 7 místo.

Ve čtvrtek jsme ani nejeli nahoru, protože pršelo. V pátek jsme vyrazili na kopec brzo, foukalo 15-25 m/s na jižní svah, ale dost zleva. Měl jsem naložené letadlo na 4 kg a už jsem byl připravený na startu, ale odletěl jen předletec Lukas za 62s a začalo pršet. Chvílema to vypadalo, že se začne létal, ale nakonec vše ukončil souvislý déšť.

Posledním soutěžním dnem byla sobota, ráno ještě pršelo, takže jsme vyráželi na kopec až v 11. Letěl jsem hned 3-tí s docela slušným časem, ale zase jsme nedolétali, takže mistrem světa je po 4 kolech vyhlášen František Ruisl. Všichni mu to upřímně přejeme a už se těšíme na další soutěže až si  budeme moci zkusit porazit mistra světa :-).

Letošní MS se moc nepovedlo, asi se na něj bude vzpomínat jako na nejméně spravedlivé a s rekordně nízkým počtem kol. Ale takové už jsou F3F soutěže, někdo má termickou bublinu v každém kole, někdo ani v jednom. Uvidíme příště.

Zleva: M. Trsek - 48. místo, R. Plch (Pike Precision) - 7. místo a J. Souček (Vertigo) - 38. místo

Report den po dni naleznete na oficiálním webu pořadatele zde.

Výsledky: jednotlivci, junioři a týmy.

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz