rss kanál
Kategorie článků

2013 FAI ME F3F, Donovaly - Slovensko

Publikováno 11.09.2013 v kategorii soutěže, 3 komentáře

Aktualizace 15.9.2013

Tady je report od Jirky Součka:

ME F3F 2013 v Donovalech začalo oficiálním ceremoniálem, kde byli postupně přivítáni a představení všichni soutěžící. Pořadatelé při přejímce modelů narazili na problém. Přestože se snažili pořídit nesmyvatelnou barvu na razítko, kterým označovali jednotlivé díly modelů, na razítko se nesmělo sáhnou, jinak by se smazalo. Většina razítek se držela statečně na modelu až do prvního deště a pak se smazala všechna smiley

V pondělí nás na jižním svahu překvapil silný vítr okolo 15 m/s, po bezvětrném víkendu něco tak nečekaného, že jsem si uvědomil, že nejtěžší kusy balastu jsem nechal dole na pokoji. Naštěstí plná spojka (1,2kg) bylo akorát. Já s Radkem jsme letěli 41s (2s za vítězem), Míra letěl 2x za 44s a 45s.  Na začátek to nebylo špatné. Já s Radkem jsme už druhé kolo neletěli kvůli počasí.

Takže druhé kolo po rozdělení do skupin pokračovalo druhý den. Foukalo o trochu méně (5-10m/s), ale zato jsme létali celý den. Večer bylo odlétáno 9 kol. Neskutečně nás drtil Frédéric z Francie, na konci dne nám utíkal více jak o 300 bodů. Radek skončil třetí, škoda toho seknutí, já pátý, škoda toho škrtnutí o keř, navíc to chtělo víc naložit, Míra se trápil na dvacátém místě. Snažil se ale, co mu síly stačili.

Ve středu pršelo a navíc se kopec schoval do mraků a tak byl vyhlášen náhradní program: bazén, bowling, masérka, atd...

Ve čtvrtek jsme nejprve vyrazili na severní svah, ale okolo poledne jsme se přemístili na jihozápadní. Podmínky byly na hranici, bylo spousta opakování, ale nakonec jsme to kolo přece jen odlétali a po krátké pauze už pokračovat nešlo, i tak jsme to jedno kolo létali snad přes 2 hodiny. Radek měl smůlu, že letěl hned na začátku, zato mě přišel vzduch za tisíc bodů. Míra zalétal svůj standardní výkon a udržel si svoje dvacáté místo. Po čtvrtku jsem přeskočil před Radka na třetí místo.

V pátek jsme vyrazili na severní svah, kde ale foukalo jen pod 3 m/s, tak povolili organizované lítání: jen jeden ve vzduchu na 2 minuty a pak jde další. Všem se to moc líbilo J. Před 12 hodinou začalo pršet a už se to nezměnilo, tak to ukončili.

V sobotu pro změnu pršelo už od rána a navíc byl kopec schovaný v mraku, takže už jen čekáme do večera na vyhlášení výsledků.

Já 3, Radek 4, Míra 20, v týmech 3. Konečné výsledky jednotlivců zde a týmů zde.

Myslím, že máme do MS co zlepšovat.


V tomto týdnu bojuje naše reprezentace ve složení R. Plch, M. Trsek a J. Souček na ME F3F na Slovensku. Pruběžné výsledky můžete sledovat zde. Držme našim klukům palce......

Aktualizace 12.9.2013

Výsledky jednotlivců a týmů po 4 dnech a 10 kolech

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz