rss kanál
Kategorie článků

F3F EC - DM Hanstholm, 11.10.-13.10.2013

Publikováno 11.10.2013 v kategorii soutěže, 0 komentářů

Ne 13.10.2013 (F. Kalenský)

Přes nepříznivou předpověď a i nepříznivé počasí byla odlétána další 4 kola. Všechna v dešti s větrem 8-10m/s. Dalo se to vydržet a soutěž měla rychlý spád. Rozdíly mezi piloty byly minimální, a tak se nečekalo, že by se pořadí radikálně měnilo i přes fakt, že se po 15. kole z celkových 16ti škrtala vlastně 2 kola. Já ani Jiří jsme se nikam neposunuli, škoda.

Létání na kopcích, kde se realizovala soutěž, bylo díky velikosti kopců velice odlišné od klasických soutěží u moře. Kopce svou velikostí měli veliký vznos i daleko před hranou a připomínali tak létání spíš ve Walesu. Tento fakt dokládá i umístění jediného pilota z UK. Létal skvostně anglický styl přes záda, mohl si to na těchto kopečkách dovolit.

Co se týká našich výkonů, Jirka na to, že nikdy nebyl u moře, létal s naprostou jistotou, velké kopce a naložené Vertigo mu dovolovalo létat to, co umí nejlépe a šlo mu to dobře. Já jsem ze svého vystoupení zklamán, ale bylo to pocitově o chlup lepší, než minulý víkend v Německu.

Na soutěži nikdo nepoužil Gyro.

Celkové pořadí je patrné z výsledkové listiny. Piloti umístěni na předních místech létali strojově a téměř bezchybně.

Po soutěži bylo vyhlášeno celkové poradí Eurocontestu. Za zmínku určitě stojí, že Radovan Plch celkově celý pohár vyhrál a i na dalších pozicích bylo několik našich.


So 12.10.2013 (F. Kalenský)

Sobota se opravdu povedla. Kompletních 8!!! kol, vítr 10-12m/s rovně na kopec. Prý to je nejlepší kopec v Dánsku, je opravdu vysoký, odhaduji cca 80m.

Ráno jsme se rozhodli, že pojedeme okolo a ušetříme 1O€ za trajekt, ale navigace měla jiný názor a dovedla nás přesně na kotviště. Cesta trvala jen pár minut. Bylo to příjemné oživení ranní rutiny škoda, že nástup pilotů byl ve chvíli, kdy jsme se kochali jízdou po vlnách. Malé zpoždění nevadilo, letěli jsme až na konci kola.

Výsledky netřeba snad ani komentovat, propad ve výsledkové listině jasně ukazuje jak se nám vedlo. Na druhou stranu, jak říká Jirka: „na lepším kopci jsem nikdy nelétal“. Předpověď na zítra nás optimismem moc nenaplňuje, uvidíme ale až ráno. Dnes se musíme sbalit, ráno naházet vše do auta a po posledním kole pofrčíme domu. Zítra letím jako druhý, musíme tedy být na kopci mezi prvními.

Výsledky po 12ti kolech zde.


Pá 11.10.2013 (F. Kalenský)

Ve Čtvrtek večer po sedmé hodině mě nabral Jirka a frčeli jsme směr Hanstholm (DK). Přes půlku cesty pršelo, takže jízda nebyla moc pohodlná. Nakonec po 1150kv 6 ráno brzdíme před kempem a dospáváme, co se dá.

Už v 8 hod Nás budí místní závodník směřující na kopec, následujeme ho a užíváme si létání před soutěží do sytosti. Nástup ve 12hod první pilot ve 13hod. Letíme 4 kola páté pořadatele vzdávají pro špatný signál v konektoru na bázi "B". Po celá 4 kola máme stabilní podmínky. Vítr 9-10m/s malinko zprava.  Po třech kolech jsem údajně vedl ale nevyvedlo se mi podle představ 3. a 4. kolo a  celkem po prvním dnu končím 8. Jirka létal velice stabilní výkony a velice se mu povedl poslední let, celkem 16. Místo. Na kopci zůstáváme jako jediní až do tmy a ladíme Jirkovo Vertigo.

Bydlíme v super chatce, sice jsem objednal a zaplatil jinou, jen pro dva ale pán na recepci se slitoval a dostali jsme 6timístnou, prý aby si odpočinula i letadla.

Zítra máme sraz na místě vzdáleném 40km od kempu, prý můžeme jet i trajektem za 10„Éček“ a ušetřit 20km. Držte palce, nedáme kůži zadarmo.

Výsledky můžete sledovat zde.

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz