rss kanál
Kategorie článků

F3F Eurotour Hanstholm, Dánsko, 10.10.-12.10.2014

Publikováno 10.10.2014 v kategorii soutěže, 1 komentář

Je čtvrtek podvečer, 9. 10. 2014 a Jirka přijíždí do Liberce, aby mě naložil a odvezl do Chrášťan u Lovosic, kde jsme mimochodem mezi třemi baráky zabloudili. Měli jsme tam sraz s Filipem a Tomášem a po krátkém nakládání všech věcí do Filipovi  Alhambry jsme vyrazili směr Hanstholm v Dánsku.

V pátek v 7,00 jsme už byli na kopci, a protože byla ještě tma, rozhodli jsme se jet ubytovat. V 9 hodin jsme už byli zpátky na kopci, foukalo kolem 15 m/s, a tak jsme kopec i vyzkoušeli. V 11,00 byl briefing a hned po něm začalo pršet. Déšť s různou intenzitou ustal kolem 14 hodiny kdy se konečně začalo létat. Časy byly kolem 50s. Největší potlesk v prvním kole ale sklidil Filip za poctivých 74s. První dva průlety letěl na klapkách, protože je zapomněl vypnout a potom pro jistotu ještě třikrát sekl bázi a to i penaltou -100bodů. Svůj skvělý let ve velmi dobrém vzduchu zakončil dvojitým vítězným výkrutem! Stihli jsme ještě rozlétat druhé kolo, ale po západu slunce se pořadatelé rozhodli kolo rozdělit do třech skupin.

   

Na sobotu byla předpověď - slabý vítr a déšť. Deště bylo sice málo, ale vítr kolem 4 m/s nebyl nic moc. Dolétali jsme druhé kolo a potom jsme dali ještě dvě. Po odlétání prví skupiny pátého kola vítr definitivně ustal, tak jsme skončili. Svůj den měl i Jirka! Pastvina, na které jsme lítali, je obehnaná elektrickým ohradníkem. Včera, jak jsme byli promoklý, překračoval Jirka ohradník a dostal ránu do stehna. A aby se mu to dnes znovu nestalo a při překračování ohradníku nedopadl jako jeho velebnost ze Slunce, seno, jahody, tak si ho přidržel rukou! A v momentě, kdy zvedl nohu, dostal od ohradníku ránu, až odletěl!

   

Na neděli předpovídali západní vítr 8 m/s, takže bylo jasné, že pojedeme na jiný kopec. Celou noc pršelo a ráno ještě poprchávalo, ale než jsme dojeli 50 km na kopec, tak se vyjasnilo a protože už od rána foukalo stabilně okolo 5 m/s mírně zleva, začali jsme v 9,30 hod. soutěžit. Nejdříve se dolétaly dvě skupiny z pátého kola a potom jsme ještě stihli další tři. Jirka pokračoval ve svých standartních výkonech, takže se dostal do první desítky. Já s Tomášem jsme zachovali chladnou hlavu a nehnali se za vítězstvím a Filip? Ten měl opět svůj den! Po krásných třech časech, kdy za jeden dostal 1000 bodů (mimochodem už druhých v soutěži), přišel start v osmém kole. Foukalo na kopec, takže se dalo krásně houpat po startu. Pořádně jsem se do hodu opřel a Pitbul vyletěl nádherně vysoko. Ale když se vracel na hranu, zapomněl Filip trošku víc přitáhnout a krásně přistál na hranu (nové okno). Let trval přesně 5s! Tímto se musím Filipovi omluvit za špatný hod, protože kdybych to hodil jen o 1/2m výše, určitě by to vyšlo!

Závěrem musím podotknout, že nejlépe létají fázolety. (Fazole ty …!)

Konečné pořadí: J. Souček 8. místo, M. Trsek 24. místo, T. Winkler 35. místo a F. Kalenský 37. místo.

Konečné výsledky na F3X Vault zde.

Text: M. Trsek
Foto: T. Winkler zde a zde.

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz