rss kanál
Kategorie článků

F3F Eurotour Hanstholm, Dánsko, 11.10.-13.10.2015

Publikováno 14.11.2015 v kategorii soutěže, 0 komentářů

V roce 2016 se zde bude odehrávat MS F3F a tak plno lidí si přijelo otestovat místní kopce.  Boj o přihlášení byl veliký. To mělo za důsledek, že sem se přihlásil já a Ríša (bundeskanzler). Ten však z pracovně, rodinných důvodů nemohl a tak to vypadalo, že pojedu sám. Čekací listina zafungovala výborně. První pod čarou byl Tomáš a hned za ním Radek. O jejich postupu na pilotní listinu se rozhodlo pár dnů před soutěží, super. Jet sám, by byla opravdu výzva. Když i tak bych jel.

Tomáš zajistil ubytování, cestou ze sklípku nabral Radka a ve Čt v poledne jsme z Práglu vyrazili směr Dánsko. V kempu jsme se ubytovali po 12ti hodinách cesty. Ve třech lidech pohoda. První letový den začal na pěkném kopci vzdáleném cca 50km od kempu a to v pěkném tempu při 15-17m/s. Odletělo asi 20 lidí, než začalo pršet a tak kolo bylo rozděleno na 3 skupiny. Ještě že tak, protože posledním pilotem, co letěl za sucha v natlačeném vzduchu před deštěm, byl Helge a to za 40s. Naštěstí nikdo z nás ve skupině nebyl. Celý den jsme trávili na kopci v 10°C na dešti. Drsný start soutěže. V chatce sušení všeho, vysílačů, letadel, obalů, oblečení.

   

Druhý den byl slunečný a na tom samém místě. Vítr malinko zleva o intenzitě 5-8m/s, vcelku stabilní podmínky, jen asi 10ti lidem se vítr odpoledne otočil, až na hranu pravidel, no to se stává. Bohužel, jsem byl mezi šťastlivci, během letu jsem se dostal na 15sec s počítáním pro opravu na směr větru. Limit pro opravu je 20s, smůla. Měl jsem holt první škrtací výsledek, kluci lítali dobře. Radek i já jsme byli v druhé pětce první desítky. Tomáš okolo 20 místa. Celkem 5kol. Kopec skála z moře cca 25m, hrana s velikou dírou, vznos nebyl tak učesaný. Sobotní podvečer jsme využili k procházce u moře, ochutnávce místního piva a návštěvě Polského týmu, který měl pronajatý celý dům. V Neděli se vítr změnil a jelo se na jiný kopec, osobně ho považuji za nejlepší v Dánsku. Výška cca 50m, malinko zavřený do U a sypný úhel až do moře s malinkou pláží. Foukalo pro změnu malinko zprava. Vítr celý den o intenzitě 5- 7 po obědě sílící na 8-10m/s.  Teplota 10-12°C, slunečno. Odlétala se 4 kola. Kluci se lehce propadli, Radek na 13 a Tom na 26 místo, já jsem si udržel pěkné 6. místo. Ve snaze o vylepšení jsem posekal a to znamenalo, že jsem měl již druhý špatný výsledek. Celkem ale spokojenost. V posledním dni se raketovým postupem dostal do vedení Carlos Cantero a sesadil S. Krogha a H. Borcherta (ten po prvním dni vedl).

   

Účast na závodě byla opravdu top a startovka složena z těch nejlepších pilotů, chyběli jen piloti z Rakouska, Francie a Asie. Většina pilotů využila závodu German Open, který se konal týden před tím, a po tomto závodě přejela rovnou do Dánska, kde trénovali a připravovali se na tuto soutěž celý týden. Není se co divit, soutěž GO byla vrcholem sezony. Bohužel MR v Čechách kolidovala s tímto termínem. Pokud bych nepotřeboval MR do postupového klíče na MS 2016 volil bych místo MR jednoznačně GO. Snad podobné kolize v příštích letech nebudou a pořadatelé budou reflektovat na termíny mezinárodních soutěží. Jsem velmi rád, že součástí výpravy byl Tomáš, ten svým nadhledem a klidem rozdával pozitivní energii a klid. Radek lítal pěkně, ale špatně nesl, jak se mu špička vzdalovala. Potřeboval malinko víc sportovního štěstí. Třeba příště. Co se týká závodu, zde není prostor na chyby. První polovina pole se je schopná vejít do několika sekund, rozdíly ve vzduchu nejsou tak velké jako na klasických kopcích. Občas pozlobí změna intenzity a směru větru, pokud je kolo dlouhé. Pilot musí škrtat právě výsledky, které není schopen ovlivnit. Byla to další pěkná soutěž. Před MS to byl dobrý test. Jsem zvědav, kdo se probojuje dle klíče do reprezentace. Za mě jsem rád, že se povedlo srovnání s piloty, kteří budou bojovat na MS o bednu. Co by náš tým na MS potřeboval, by byl kvalitní házeč, uvidíme. Snad se nám povede tato komplikace vyřešit.

   

Jako každý rok po soutěži je vyhlášení pohárů World cup a Eurocontest. Radek se umístil mezi nejlepšími v obou pohárech. Tímto veliká gratulace!

Výsledky: zde

Text: F. Kalenský
Foto: T. Winkler

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz