rss kanál
Kategorie článků

F3F soutěž č. 530, LMK Liberec, 19.10.2013

Publikováno 15.10.2013 v kategorii soutěže, 3 komentáře

Aktualizace 21.10.2013

Celý týden jsem sledoval vývoj počasí na Windguru. Vítr už týden dopředu slibovali kolem 3 m/s a směr J. Nakonec se předpověď ustálila na 4 m/s, v nárazech 8 m/s a směr JV. Volba byla jasná, „velké Záskalí“.

V 8,30 hod. už bylo parkoviště pod kopcem plné aut, což slibovalo slušnou účast. Když soutěžící dorazili na kopec, už bylo zvonění připraveno, takže jsme sepsali soutěžící a vrhli se do soutěžení. Vítr postupně zesiloval a v průběhu dne si udržoval více méně stejný směr a to trošku zprava. Zpočátku se objevovali názory, že pravá báze je blízko u stromů, ale Jarda Štěpán (místní borec) všem ukázal, jak mají lítat, protože při každém letu se pohyboval minimálně 25m nad terénem, takže mu žádné stromy nevadily! Časy byly rozdílné, ale myslím si, že to bylo hodně způsobené vylítaností jednotlivců, protože to nebyly jednoduché podmínky.

Na stupních vítězů se objevili „mikinkáři“ v pořadí 1. Radovan Plch, 2. Miroslav Trsek a 3. Jiří Souček. Obzvláště pro Jirku to mělo pro velký význam, protože se konečně za umístění dočkal poháru! Doposud totiž za 3. místo na ME v jednotlivcích, za 3. na ME v družstvech a za 3. místo na MČR bral „jenom“ placky.

Tímto chci poděkovat všem, kteří se na zdárném průběhu soutěže podíleli za obětavou pomoc. Startér i zvoníci šlapali, jako dobře namazaný stroj. Můj velký dík patří i sponzorovi Davidu Černému, který pro vítěze připravil pamětní trička.

Touto soutěží jsme uzavřeli sezónu 2013. Přeji vám všem hodně štěstí a příznivý vítr i v sezóně 2014!

Výsledky zde.

Text: M. Trsek
Foto: R. Svatoň


Míra Vás zve na F3F soutěž v Liberci tuto sobotu 19.10.2013. Pozvánka zde.

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz