rss kanál
Kategorie článků

F3F soutěžě č. 453 (Louny) a č. 455 (Most), 27.4 a 28.4.2013

Publikováno 08.05.2013 v kategorii soutěže, 0 komentářů

Sobota 27.4., č. 453 (Louny)

Dne 27.04.2013 pořádal LMK Louny soutěž F3F.  Předpovědi z různých zdrojů se lišily ale vesměs se shodly na Severním větru 3-5m/s a ráno a odpoledne padající voda. Přesto jsem se rozhodl vyrazit. Jel jsem rovnou na Písečnou, kde bylo jasné, že se bude létat, pokud to podmínky dovolí. Pořadatele nastoupili v počtu rovnajícím se téměř počtu soutěžících, kterých bylo 18. Sice příprava závodu samotného nepatřila mezi nejrychlejší ale vše se nakonec povedlo a soutěž mohla začít. Vítr se během dopoledne pohyboval v intenzitě okolo 5m/s a při teplotě 12-15°C pravidelně přicházely termické závany. Vítr zesiloval a ve 14 hodin foukalo okolo 8m/s. Dalo by se říci, že se v termice povozil každý. Spíše záleželo, jak byl kdo schopen odjezdit ta kola, kde neměl dobrý vzduch. Přistání byla díky tvaru kopce a směru větru lahůdkou, do ruky to byla opakovaně krásná parádička.


Zima byla v F3F luzích velice plodná. Erik Ewinger dokončil své Vertigo „V“ a musím uznat, že provedení je naprosto precizní. Výkonnost modelu se opírá o výborná křídla z Vertiga „+“. V-čko chodí jako po kolejích, těším se až ho „tovární“ pilot Jiří Souček plně zkrotí a potenciál letadla se ukáže v plné síle. Dokonale promyšlený, pevný a štíhlý trup kam místo olova do špice pásnou 4x NiMh 4300mAh.

Další novinkou jsou nová křídla a Vop na modelu Scary. Jiří Bačinský plně využívá technické (CNC) zázemí a svůj model nezdolně upgraduje. Nová křídla se opírají o profiláž, která by měla být pravděpodobně vhodná do silnějších podmínek. S modelem jsem létal..pěkné, bude to chtít hodně testování a ladění. Věřím, že i tato varianta si najde na kopci dobré uplatnění. 

Výsledky ke stažení zde.

Bedna:
1. Filip Kalenský, Stinger; 2. Jiří Bačinský, Scary a 3. Jiří Souček, Vertigo

Celou soutěž jsem se snažil soutěžícím startovat většinu modelů, je večer, nejsem schopen uzvednout ani pivo, Václave: „máš můj obdiv“. jdu mazat rameno :-).

Text: Filip Kalenský
Foto (zde): R. Svatoň


Nedělě 28.4., č. 455 (Most)

28.04. 2013 pořádali kluci z LMK Most F3F soutěž. Předpověď byla špatná, ráno do 8mi voda a S-SSZ vítr 3-5m/s do 12hod, pak klid. Realita byla nachlup stejná.

Sraz na Písečné v 9 a velmi rychlý start soutěže, při 20 ti lidech nám to docela odsejpalo. Vítr postupně slábl a i při „regulérních“ 3m to už pár metrů pod kopcem nefoukalo a hodně lidí bylo donuceno podmínkami sednout během letu pod kopcem, nebo to na hranici pádu a na klapkách odplazit. Totální sra..y se nevyhly nikomu. V termice se většina lidí povozila ale bublinky byly velice krátké a vydržely max. na 5 průletů. Nebylo výjimkou, že z náletu o výšce 50m  zaletíte čas přes  minutu. Poslední 4. kolo byl už boj s bezvětřím. Naprosto neuvěřitelně se povedlo kolo dokončit  i přes několik oprav a máme tedy další kompletní jakš-takž soutěž.

Na kopci létala trojice juniorů, což je super oživení již hodně zkušené F3F komunity. Chtěl bych poděkovat pořadatelům i závodníkům za rychlý průběh a soutěž bez prostojů.

Celkové výsledky ke stažení zde a pár fotek od H. Fíly zde.

Bedna Junioři:
1. Ivana Bačinská (celk.9), Scary; 2. Oldřich Černý (celk.12), Scary; 3. Libor Filip (celk.13), Scary 

Bedna Senioři:
1. Filip Kalenský, Stinger; 2. Jiří Souček, Dingo; 3. Jiří Bačinský, Scary MH

Text: F. Kalenský
Foto (zde): R. Svatoň

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz