rss kanál
Kategorie článků

German Open 2018

Publikováno 05.10.2018 v kategorii soutěže, 2 komentáře
Předzávod MS F3F 2018 dnes začíná. pokud budou kluci psát jak to jde budu to jsem dávat. jinak můžete kouknout na web pořadatele

Č
tvrtek: 

Zdravíme všechny příznivce F3F z Arkony v Německu z MS. Po srazu u Dana následovalo napěchování všech věcí nezbytných pro létání a více jak týdenní pobyt v chladném prostředí Rujány. Cesta probíhala hladce, až na posledních 50 km, kdy nám zavřeli jedinou hlavní přístupovou cestu do cíle, takže jsme pokračovali po zkratkách, které byly delší, zato horší cesty. Po příjezdu jsme se ubytovali v krásném apartmánu hned vedle hlavního stanu pořadatelů MS s kolegy z Polska. Následovala bezproblémová přejímka modelů včetně polepení a orazítkování všech dílů modelu. Potom jsme úspěšně zahájili MS naražením soudku Poličky, dodaném Radkem přímo od výrobce. Nyní ladíme formu u piva s polskými kolegy a musíme se pochválit, jde nám to dobře. Zítra, pokud podmínky dovolí, půjdeme potrénovat na místní "chranky". Dobrou noc a zítra se zase ozveme.

 

Pátek:

Dnešní tréninkový den začal budíčkem v 6:30, což někteří jedinci po včerejším ladění formy u piva nesli těžce. Trošku hektická ranní hygiena v 6-ti chlapech v jedné koupelně s jedním záchodem a jedním umyvadlem. Snídaně, zabalení věcí a hurá na nejnižší kopec na Rujaně. S výškou 6 m a názvem Turbulátor je jasné, jak se na něm asi lítá. K tomu rychlost větru 4m/s a 50° zleva, "ideální" podmínky pro trénink. V 11 hodin pořadatelé postavili báze a začal oficiální měřený trénink. Letové časy 64 s až 110 s sami vypovídají o těžkých podmínkách. Většina lítala s váhou 2,4-2,8 jen Radek naložil na 3,2 - 3,5 Kg, nakonec byl rád, že se mu podařilo přeskočit hranu a přistát, dříve než se zřítil do moře. Dnešní trénink se obešel bez vážnějších nehod, kromě Jirkovi naražené náběžky, kterou mu Radek obratně zasádroval toaletním papírem a vteřiňákem. Po příjezdu jsme si dali
zasloužené pivo, ale soudek došel ještě dříve než začala vlastní soutěž. Naštěstí máme ještě jeden. Zítra začíná German Open, tak nám držte palce.

Sobota:

Ráno začalo budíčkem v 6 hodin, v 8 brífink, rozdání čísel a odjezd Goore Berg, což je krásný svah s výškou více jak 30 m. Letové podmínky nám přály, vítr 3-5 m, takže ti, co měli 5 letěli za 60s a ti, co měli 3 jako Radek a Jirka letěli za 74 a 76 s, což byl výborný čas. První kolo bylo rozděleno na 4 skupiny a 4 skupina, ve které byl i Dan si ani nezalítala. Po 2 hodinovém čekání na podmínky, které jsme si ukrátili koupáním v moři, pořadatel vyhlásil celkové výsledky Eurokontestu pro rok 2018. Gratulujeme Radkovi ke 3 místu. Ve 3 hodiny pořadatel rozhodl se přesunout na jiný svah zvaný Wind Tunel, což je krásný útes ve tvaru podkovy asi 12 m vysoký. Ovšem při větru 2-3 m/s moc nefungoval. Dříve než přišel Dan na řadu, bylo kolo zrušeno. Večer jsme ukončili v místní hospůdce, kde jsme se výborně najedli anapojili. Je 10:00, jdeme spát, protože v 8:30 musíme být na Wind Tunelu. Předpověď na zítra je slibná, 10-12 m, tak snad něco odlétáme.Neděle:

Tak je tady další den, neděle, druhý soutěžní den German open. Pořadatel minulý den učil sraz rovnou na Wind Tunelu v 8:30. Z obav, abychom nedorazili pozdě jsme vstávali zase v 6, ale ranní kolotoč jsme stihli nějak rychle, takže po příjezdu na kopec jsme zjistili, že jsme tady o hodinu dříve. Drobně pršelo, tak jsme seděli v autě a probírali taktiku, jak co nejlépe zalétat ve větru 14-18 m/s. Nejdůležitější bylo neposekat, což se nám nakonec povedlo. Po nástupu se začala hned létat 4 skupina z prvního kola. K tomu jsme přidali 3 kompletní kola dnes. Přestože nás bylo 64, ubíhalo to docela rychle, protože časy se pohybovali od 31 - 54 s a přistávalo se hned po výletu z poslední báze na rozlehlou čistou louku. I tak měli někteří problémy s přistáním v silné turbulenci, což se nám naštěstí vyhnulo. My jsme vyvázli bez ztrát, na rozdíl od více jak 7 modelů kompletně Roztrskovaných. Vítr byl celý den stabilní, ale problém byl s proměnlivostí směru větru, což činilo někomu velké problémy. Za chvíli vyrážíme na vyhlášení German Open, slavnostní zahájení MS a poté banket. Jupí! S alkoholem to nesmíme moc přehánět, abychom nebyli diskvalifikováni při případné antidopingové kontrole. Výsledky GO budou zveřejněny webu pořadatele. Pro dnešek se loučíme a zítra nám držte palce na první letový den MS. Arivederči.

 

zde naleznete výsledky z GO

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz