rss kanál
Kategorie článků

Nockalm-Pokal 2013, Woellaner Nock

Publikováno 12.06.2013 v kategorii soutěže, 1 komentář

Minulý víkend se ve dnech 8.6.-9.6.2013 konala další soutěž ze seriáu World Cup/Eurotour Nockalm Pokal na Woellaner Nock v Rakousku. Přihlášených cca 24 účastníků slibovalo dobré tempo soutěže v případě dobrých povětrnostních podmínek. I když předpověď nebyla zrovna příznivá (slabý vítr na sobotu, déšť) tak z Čech se nás vypravilo 7 závodníků – V. Vojtíšek, J. Vojta, M. Trsek, R. Plch, J. Souček, R. Kohl a T. Winkler a Vašek si k tomu vzal ještě osobního trenéra Janču. Soutěž byla pouze 2 denní a tak jsme vyrazili v pátek. Kluci (Radek, Richard, Jirka a Tomáš) vyrazili brzy ráno, aby si stihli ještě polítat. My ostatní jsme se vydali na cestu až po obědě. Cesta s Vaškovým Turkem proběhla hladce, na místo jsme dorazili kolem 20h, jen nás trošku zarazil sníh, který se místy vyskytoval na svazích, kde jsme měli létat.

Ráno nás čekalo vcelku příjemné počasí a asi kolem 11h jsme zahájili soutěž ve slabých podmínkách na jižním svahu. Vítr se podle předpovědi nedostavil, spíš se jednalo o vánek podporovaný silnou termikou, jak tomu na jižních svazích bývá, čili nastala klasické loterie. Odlétali jsme 2 kola. Po 13h nás z kopce vyhnala blížící se bouřka a déšť. Kolem 16h pořadatelé rozhodli, že se vrátíme na kopec a zkusíme v soutěži pokračovat. Druhý výstup nahoru byl pro mě téměř fatální, vzhledem k mé fyzické kondici, nachlazení a únavě z předchozího večera. Po startu prvního soutěžícího, který skončil na louce pod kopcem o cca 700-800m níže jsme letový den ukočili. Večer probíhala klasické diskuse, večeře, freundschaft, ale únava byla znát a tak jsme kolem půlnoci usoudili, že je čas jít spát.

Nedělní ráno nás přivítalo sluncem a stabilním větrem o síle cca 10 m/s od západu. Vše probíhalo velice rychle a kolem 10h jsme začali. Podmínky byly velice solidní, svah nosil krásně, slunce svítilo, ale jak tomu již bývá, komu přišla termika, tak nejen že se krásně povozil, ale také všem utekl o pěkných pár vteřin.  A pořadí z prvního dne se začalo míchat. Každý z nás to tam aspoň jednou či dvakrát dostal a pěkně se svezl kolem 35s. Klikařem dne se však stal Míra, který to měl snad v každém z 10ti kol, které jsme v neděli do 15:30 odlétali. Nutno však podotknout, že Mirek všech těch 10 kol, byť podpořených úžasným vzduchem, zaletěl naprosto bezchybně a nepokakal se z toho - přesně a dokonale točil, držel ideální stopu, nebylo tomu snad co vytknout. Je vidět, že věnoval čas i seřízení modelu a má Stingera naučeného. Ostatní jsme se trochu trápili se vzduchem, kdy v jenom kole to přišlo a v dalším se člověk trápil. Podmínky obecně špatné nebyly, ale letět 40-45s na 35s podpořených termikou není žádný zázrak, hlavně když k tomu předchozí den vystrašíte zvoníka a dají Vám „safety“ za -100b smiley. Každopádně jsme si skvěle zalítali, soutěž měla rychlý spád (nakonec se nás sešlo jen 18 soutěžících) a dle mého názoru výlet stál za to. Po společenské a gastronomické stránce se myslím také vydařil. Pěkný zážitek zkazila snad jen totálka Vaškovýho Ascota, kdy při volném létání po soutěži Janině odešlo výškovkové servo a navíc si s sebou domů odvezla nachlazení, nebo chřipku.

Z cesty domů si toho moc nepamatuji, většinu jsem prospal. Tímto děkuji Vaškovi s Turkem a Mirkovi za přepravu mé osoby.

Výsledky níže, podrobná výsledovka se mi do ruky zatím nedostala. Fotky od Tomáše zde.

Text: J. Vojta
Foto: T. Winkler

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz