rss kanál
Kategorie článků

Nové znění označení modelu platné od 1.1.2013 pro všechny mezinárodní soutěže CIAM FAI.

Publikováno 16.02.2013 v kategorii různé, 11 komentářů

Informace důležitá pro reprezentanty – účastníky na MS a ME, vedoucí družstev a účastníky mezinárodních soutěží zařazených v kalendáři CIAM FAI !!!

Citace Sportovního řádu FAI:

B.17.6. Identifikační označení

a) Model letadla, s výjimkou halového modelu a makety, musí mít:

i) identifikační označení státu (viz příloha B.2) a za ním číslo licence FAI. Písmena a číslice musí být nejméně 25 mm vysoké a být alespoň jednou na každém modelu (na horní straně křídla pro volné modely). V příloze B.1 jsou příklady a v příloze B.2 je seznam národních identifikačních zkratek

ii) identifikační kód modelu (písmena nebo čísla). Tento kód musí být odlišný pro každý jednotlivý model soutěžícího. Identifikační kód modelu musí být na každé jeho hlavní části (křídle(ch), ocasních plochách, přední a zadní části trupu, pokud jsou oddělitelné) tak, aby jednotlivé části různých modelů mohly být identifikovány zvlášť. Písmena a číslice musí být minimálně 10 mm vysoké a dobře viditelné. Identifikační kódy modelu, který soutěžící použil, musí být uvedeny na výsledkové kartě. Pro mistrovství světa nebo kontinentu musí být identifikační kód zapsán v Certifikátu modelu.

b) Na modelu letadla nesmí být národní identifikační číslo ani číslo licence FAI, štítek FAI, nebo jakákoli jiná označení vztahující se k jiné osobě než soutěžícímu. Při přejímce modelu musí pořadatel označit každou nálepku FAI (podle potřeby), nebo u volného modelu každou jeho část.

Zdroj: web SMČR, FAI

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz