rss kanál
Kategorie článků

RC-Network Open F3F 2018

Publikováno 02.06.2018 v kategorii soutěže, 7 komentářů
Czech team ve složení Radek Plch, Tomáš Winkler a Richard Kohl vyrazil ve čtvrtek ráno, aby si po 950km stihl ještě podvečer zalétat na kopci, což se podařilo díky větru až skoro do setmění. Druhý tým Pitbullů (Daniel Vltavský, Miroslav Trsek a Jiří Souček) vyrazil druhým autem později a tak jsme se sešli až na hotelu a večer poseděli chvíli v restauraci, probrali strategii a utužili kolektiv.
Páteční ráno byl sraz a briefing až na kopci, kam se z parkoviště jde skoro půl hodiny, takže žádné dlouhé vyspávání, zvlášť když Radek jako loňský vítěz s č. 1 měl letět první. Cestou nahoru vítr foukal a těšili jsme se na skvělé létání na skalní hraně, jenže zřejmě se pak zalekl postavených bází a cvičné létání bylo tak jen na udržení. Když vítr zesílil, začalo se soutěžit, Radek opravdu nebyl rád za svoje startovní číslo, protože na začátku opravdu podmínky nebyly nijak zářivé a postupně se zlepšovaly, tak závodníci dále v poli létali lep&sca ron;í časy. Po prvních dvou kolech jsme s Tomášem Radkovi jako nejslabšímu článku domluvili a pomalu začali uvažovat o výměně za některého z Pitbullů, v té chvíli vypadal nadějně Míra. Radkovi domluva pomohla a další tři kola vyhrál, jen aby s námi mohl zůstat a nemusel k Pitbullům, to ho v celkovém pořadí posunulo z 28. na 2. místo. Ve slábnoucích podmínkách se totiž jeho startovní pozice ukázala jako výhodou, protože soutěžící na konci už měli většinou vítr slabší a museli spoléhat na bublinovou loterii. Navíc ve 4.kole jsme s Danem letěli v dešti a to opravdu bylo spíš umění doletět než závodit o čas. Na konci p&aac ute;t&ea cute;ho kola už vítr vadnul úplně, přibývalo oprav a Jirka jako poslední startující si to opravdu vychutnal za 77. Pořadatelé pak letový den ukončili a nás čekal dlouho očekávaný večer s grilem, steaky a pivem. Na rozdíl od předchozích dvou let bylo tentokrát příjemných skoro 18°C a nemuseli jsme si ohřívat ruce ve stoje nad grilem jak pasáčci u ohně. Mimo jiné nám Dan vyprávěl, jaká je to pohoda u rybníka s lodičkami a že se asi vrátí k plachetnicím. Pokračování s vínem bylo ještě na pokoji a pro nás důvod k radosti byl i nad výsledky, když Radek na druhém místě a Czech team na prvním. Jenže do neděle je ještě daleko...
Sobotní ráno opět sraz na kopci, tentokrát foukalo víc a kdo se svezl na hraně v půlhodině před soutěží, očekával skvělé podmínky celý den. Bohužel Vogézy jsou hory a tam se podmínky mění rychle, takže jsme nestihli dolétat ani celé kolo a vítr zeslábl a otočil se, na některé soutěžící se už nedostalo. Jelikož pořadatelé dělení kol nahlásili jen pro první 4 kola (aby byla soutěž platná), bylo zrušeno celé kolo a nastal přesun na druhý svah, kde za dvě hodiny měla soutěž pokračovat. Opravdu na místě foukalo docela obstojně 6-8m/s z přesně opačné strany než ráno, půl hodiny volné létání a soutěž pokračova la znovu šestým kolem. Bylo hodně o bublinách a bohužel jsem byl jedním ze dvou, kteří nezaletěli ani horizont, to náš tým odsunulo na druhé místo. Ostatní letěli dobrý standard, jen Dan se zdálo prolomil smůlu a prohnal nového Pike těsně nad smrčky jen o vteřinu pomaleji než vítěz kola, to zaselo semínko pochybnosti, jestli koupě plachetnice by byl dobrý nápad. Jirka si opět užíval kochací let a naopak o klubu plachetnic uvažovat začal. Radek se vyhoupl o 1,5 bodu na první místo. Bouřka za našimi zády se nepřiblížila, jak prorokoval Míra, ale naopak rozpadla a to zastavilo vítr, takže další kolo se už nedolétalo a bylo škrtnuto. Alespoň jsme měli čas se umýt a dojet včas na banket v podobě pětichodové večeře na statku po d svahem . Debaty o klubu plachetnic, slevě při jejich hromadném nákupu, předpovědi větru a taktizování nebralo konce ani u vína na hotelovém pokoji. Nejlépe kdyby se nelétalo a výsledky už zůstaly.
Nedělní ráno lehce zatažené ale se šumícím listím, takže naše touhy nebyly vyslyšeny a budeme si pozice muset ještě vybojovat. Sraz opět na západním svahu, létání před soutěží a zkoušení balastu, po příchodu vítr 8m/s. Při začátku soutěže už jen 5m/s a loterie začíná. Opět mají výhodu ti, co letí na začátku (pořadí je ovšem každý letový den úplně jiné). Podmínky slábnou, vítr víc a víc zprava. Tomáš ve slušném vzduchu letí skvěle za 53 a posunuje ho to o šest míst dopředu, Radek letí po bublině v mizerném vzduchu to samé a s na pět&iac ute;m čeká, až poletí na něj dotírající Kowalski. Dan, Jirka i já letíme okolo 68, všichni padáme o 3-6míst a domlouváme společný nákup plachetnic. Jedi Gabanon před Mírou zmate pořadatele a dostává opravu, do jeho mizerného vzduchu musí Míra a čas 77 ho stojí dvě místa, ale hlavně přenechává bublinu následujícímu, který letí hladce 46. K Radkově smůle je to Peter Kowalski. Další kolo sice začínáme, ale opět vítr zvadl a stočil se, většina pilotů nezaletěla ani horizont a po čekání bylo kolo zrušeno, výsledky zůstávají a nikdo nedokáže odhadnout, jestli vůbec na nás letos zbyde místo na stupních vítězů.
V dálce bouřka, napětí veliké, děkuje se všem, tleská zvoníkům i pořadatelům a přichází vyhlašování výsledků 12 týmů. Pitbull na 8. místě, Holland, Brimbelle, F3Fun, napětí.... Schwaben :-))) nás pořád nečetli a už jsou jen poslední tři. Hurááá Czech team na třetí příčce, přeskočili nás dnes jen Swiss 1. V jednotlivcích je napětí podobné, sice bylo jasné, že Kowalski vyhrál, ale jestli Radka ještě někdo nepřeskočil, nikdo nevíme. Vyhlašování od konce ....7., 6., 5. místo, 4. Phillips, 3.Hortzitz a už tleskáme nadšeně.... Radovan Plch. Nakonec úleva, že to nebylo hor&scaron ;í ; a poháry si odvážíme jako ve všech předchozích letech :-)
Loučíme se a za rok na pátém ročníku nás tam máte zas, nákup plachetnic je zatím odložený. Díky všem za fajn prodloužený víkend, hlavně klukům z týmu, Richard.

text R.K.

výsledky

f
otky Tomáš
Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz