rss kanál
Kategorie článků

Spring Cup F3F 2017

Publikováno 26.05.2017 v kategorii soutěže, 2 komentáře
Pátek nás přivítal slabým větrem, který po celý den sílil a rovnal se na kopec „Klif“. Je to nejlepší kopec, který tu kluci mají, 35m vysoký u moře s výhledem na torpédovou základnu z dob II.WW. odlétalo se slušných 5 kol. Začínalo se při 3m/s.  poslední kolo končilo při 6-8m/s. Krásně jsme se povozili. Důležité bylo neposekat a létat s bezpečnou mírou rizika. Což samozřejmě není jednoduché, obzvlášť pokud se prvních pár kol rovnáte na kopec, na kterém létáte max. 1x do roka. Čím méně fouká, tím víc se musí hoblovat hrana. Chtělo to citlivě pracovat s váhou a model nepřeložit. Byla to bitva o každou desetinu sekundy. Po prvním dni jsem vedl. Pomohly mi k tomu stabilní časy a i tento nejlepší čas soutěže (video). Kluci drželi pozice okolo 10.

V Sobotu se celý den nelétalo a tak se grilovalo a opékalo, někdo maso k jídlu někdo nenamazaný obličej. Pokus o rozlétání kola se nezdařil. Jeden závodník odlétal ale dostal opravu, na kterou se nedostalo z důvodu špatných podmínek. Kolo bylo tedy zrušeno. Na začátku kola vyhlásili pořadatelé, že kolo se bude dělit na 3 skupiny, protože vítr bude sílit a měnit směr. Nakonec z toho nic nebylo. Večer pak jako vždy dokonalý banket s mořskými plody, rybami, salátky. Protože jsme přípravu na Neděli nechtěli podcenit, šli jsme spát dřív, než je zvykem v 02hod jsme již měli „půlnoc“.

Neděle nás přivítala slunečným počasím. Co bylo podstatné, tak pofukovalo. Jelo se tedy na kopec. Kopec to byl dokonalý. Cca 40 m, sypný úhel, předpolí rovné s mořem na dohled cca 1km. První kolo tedy celkově 6. se odlétalo při postupně sílících podmínkách. Pořadatel toto kolo rozdělil na 3 skupiny. Neptejte se mne proč. Nejednalo se o dolétání kola ze Soboty a tak rozdělení kola nemělo oporu v pravidlech. Protože se ale podmínky během 6. Kola rapidně měnili, nebyl nikdo, kdo byl proti. Čekal jsem protest od týmu Německa, ale ten nepřišel.  V té době bylo totiž jasné, že do té doby druhému T.F. by to výrazně pomohlo a dostal by se zpět do boje o první místo. Takto jsme oba vyhráli „své“ skupiny. Už bylo jasné, že se poletí s ohledem na čas jen jedno další kolo. Za tohoto předpokladu mne již nemohl nikdo z prvního místa sesadit. Škrtal jsem totiž vcelku dobrý výsledek z prvního kola a i pokud bych poslední kolo neletěl, udržel bych první místo.  Super čas v posledním kole zaletěl v pěkném vzduchu Trnda, kolo vyhrál a posunul se z 12. Místa na celkové 5. Na 6. místě dolétal Dan, 7. Radovan, 8.Jirka. 20 Tomáš.

Doporučuji navštívit jako vždy stránku s fotkami od Tomáše. Tentokrát s video-bonusem jak se opéká Pitbull na asi 15kV vedení. Doporučuji dát volume doprava. To se jen tak neslyší. Ještě dnes mi z toho není dobře. A přeji tímto Vladovi upřímnou soustrast. Byla to ale hrdinská smrt. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo a pořadatel neřešil problém s přepáleným vedením.

Závody vyhrál Filip Kalenský před Torstenem F - úřadujícím mistrem světa. (GER) a třetím Erikem S.(GER)  byla to super akce. Děkuji pořadatelům za hladký průběh soutěže.

výsledky zde

reportáž a fotky pořadatele

článek Ferka (SVK) zde

fotky Tomáš zde


Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz