Tak jsme se po roce opět vypravili do Francie na svahovou soutěž v pohoří Vosges. Tentokrát byla i slibná předpověď která se dokonale vyplnila – tři dny slunce a stabilní SV vítr.Bydleli jsme tentokrát v kempu Schlossberger dole v údolí pod kopcem a pod přehradou.Trochu nás na chvíli znejistěla výstražná tabulka kousek od chatky.Volba ubytování se ukázala jako výhodnější než v minulosti využívaný hotel Wolf.Chatička 3+KK s kompletním příslušenstvím nás vyšla výrazně levněji , parkovali jsme přímo u ní a byl zde i grill na dovezené maso.

První den soutěže jsme začali zvostra a po 6 kolech byl Jirka na 1. místě , Radek na 4. já na 17.To nebylo špatné, bohužel další dny Jirka neunesl tíhu role favorita, rozklepala se mu nedávno sešitá achylovka a spadl na konečné 5. místo , Radek bral bramboru a já jsem si lehce pohoršil na 18. místo.Vynikající umístění jsme získali v týmech které jsme vyhráli a vezeme si domů zase místní škopky – keramické chladiče na víno.Já jsem tuto soutěž využil pro zálet nového PB 2 , neustále jsem měnil těžiště , diferenciaci , mixy apod. Můžu konstatovat že po 16 kolech a několika hodinách volného lítání mám model jakž takž seřízený, ovšem na místní podmínky s laminárním prouděním , na Polínkách bude vše jinak 🙂

Zajímavý zážitek nám připravil pilot který poslal nezapnutý model do vzduchu a model se přímým letem šikmo dolů rozprášil na pastvině dole u hospody kde bývá banket.

Na sobotním banketu bylo opět veselo a s domácími piloty jsme mimo jiné zavzpomínali na banket na Rané , Jacky a Jean si vše pamatovali, možná za rok dorazí.

Jinak ve Francii platí dronové pravidlo , že modely našeho typu musí mít odpovídače pro identifikaci a sledování polohy , pro tuto soutěž organizátoři vyjednali výjimku a mohli jsme létat bez nich.Mimoděk padla informace , že pravidlo sice platí ale příslušné instituce zatím nemají možnost provádět kontrolu – chybí jim přístroje 🙂

Další foto zde