Zdar letci,
Moc se omlouvám ale sobotní soutěž č.503 musím z několika důvodů přeložit na podzim. Nemá foukat a taky mám skládky tak zarostlý že se na nich nedá lítat, takže buď to budu muset všechno vyřezat a nebo potom bude soutěž někde u vás.
Díky za pochopení.
Dan Vltavský

Také nedělní soutěž 479 Česká Metuje se odlétala U vodárny při větru 4-7 m/s.Obě víkendové soutěže byly s mezinárodní účastí, v sobotu přijeli dva piloti z Polska a v neděli dorazil Laco ze Slovenska.Dařilo se zejména týmu z jižních Čech, jsou vážně nejlepčí 🙂 Víkend 20.-21.5.2023 se opravdu vydařil.

Foto v plné velikosti

Odložená soutěž 469 Chotěboř se odlétala za příznivých podmínek na svahu U vodárny nedaleko Sloupna.Foukal vítr o síle 4-8 m/s a díky výborné organizaci Vládi Uchytila a jeho rodinného týmu jsme odlétali 14 kol.Po soutěži šel do vzduchu i Luňák a jiné modely. Vyhrál jako obvykle Radek.

Soutěž č.492 LMK Most – Nedělní soutěž probíhala opět na Rané na stejném místě jako v sobotu. Vítr v nárazech 10 m/s a termické podmínky po celý den. Krásné časy a poctivých 100 m báze, co víc si přát.

Foto a text : Jarda Pávek

Soutěž č.489 MK Louny – Předpověď počasí byla po delší době příznivá na celý víkend a slibovala létání na Rané nad lomem. V devět hodin jsme se sešli na parkovišti u Skleníku a po zabalení všeho potřebného a že toho bylo hodně, jsme se vydali na náročnou cestu nahoru. Od rána byly podmínky stabilní, a tak se závodilo od prvního do posledního kola. Na bázích jsme se střídali poctivě všichni soutěžící. Celkem jsme odlétali 8 kol a okolo třetí soutěž ukončili.

Foto a text : Jarda Pávek

Soutěž č.471 MK LOUNY se v sobotu odlétala , výsledky najdete jako obvykle v příslušné sekci stránek. Nedělní soutěž pak byla vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí zrušena.

Foto: Jirka Novotný

Soutěž č.463 Litomyšl:

Soutěž jsme odlétali na kopci nad Řetovou,vítr Z – JZ 4-7 m/s

Soutěž č.459 Ústí n. Orlicí:

Tak bezruky opět na bedně 🙂

17.2.2023 Měřený trénink F3F , Bečov

S Radkem jsme dorazili na kopec kolem desáté hodiny, to už tam byl Jirka a chystal kamerový bázový systém.Krátce jsme si vyzkoušeli kamery , není to úplně stejné létání jako když na bázi sedí člověk.Musí se létat relativně blízko kamery a pak vše funguje spolehlivě.Kalit to do údolí nejde. Jirka nachystal v kamerovém systému soutěž na max. 20 kol , a tak jsme kolem jedenácté začali soutěžit.Za dvě hodiny jsme měli soutěž – trénink hotový , aby taky ne, když jsme byli jen tři na startovce 🙂 Já jsem si ještě vyzkoušel organizaci F3F soutěže přes systém Vault od Tima Travera ze Států. Musím uznat, že systém pro celou organizaci soutěží má dokonale propracovaný a uživatelsky přívětivý.Jediná nevýhoda je nutnost být neustále on line na internetu – všechny údaje se posílají někam do světa na cloud , tam se vše spočítá a výsledek se vrací .Telefon který mám normálně v kapse se párkrát odpojil od tabletu, tak jsem ho nakonec nechal u tabletu a pak už vše fungovalo. Kolem druhé hodiny jsme byli všichni dosyta vylétaní, Radek si opět potvrdil, kam že se hrabe jeho nový FS6, na Pika nemá ani náhodou ( že by ho měl za ta léta víc v ruce ?) a tak jsme vyrazili domů. TW

Vítr JZ 10 – 15 m/s , použitý kamerový systém od Jirky – díky

MČR 2022 , odlétáno na Bečově , výsledky zde , další foto zde

WC F3F 2022 Dánsko , výsledky zde další foto zde a zde a zde

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *