Ahoj piloti,

 předpověď na víkend vypadá nadějně, proto odloženou soutěž č. 538 (Č.Metuje) zkusíme odlétat      v neděli 29.10. Sraz v 9:30 na kopci u Sloupna (u Chotěboře) u vodárny (N 49°44.31750′, E 15°44.60497′)

 Zvonit si budeme sami, doufám nás bude dost, zprávu předejte prosím dalším, pokud jsem opět  někoho zapomněl.

                Mějte se fajn a bez virů, těším se na viděnou na kopci.

 Za pořadatele zdraví, Richard Kohl.

 

 

 

V sobotu 14.10.23 jsme odlétali odloženou soutěž č.557 LMK Litomyšl.Na soutěži se objevila nová tvář – Petr Bala z Ostravy a hned nám vypálil rybník , skončil na druhém místě – gratulace 🙂 , lítal opravdu dobře , až se nechce věřit že to byla jeho první soutěž na bázích.Asi rozený talent .

 

Ahoj piloti, všechny vás zvu v sobotu 14.10.2023 v 10h na Řetovou. Zkusíme odlétat odložené závody.

https://mapy.cz/s/poludovede

Radek

Ahoj piloti, bohuzel se vikendove soutěže č.557 Litomyšl a č560 Ústí nad Orlicí odkladaji z organizačních důvodů.
Radek

                     Mistrovství ČR F3F 2023

Tradiční svatováclavský termín, tradiční místo Raná, tradiční jury T. Bartovský. Tím ale tradice končí, dál už bylo spousta nového, bohužel ne každá novinka je k lepšímu. 

Původně beznadějnou předpověď Windguru postupně zlepšovalo, až od středy svitla naděje, že v sobotu by mohlo fouknout od SZ a Jirka Bačinský poslal pozvánky všem, kdo byli letos aspoň na jedné soutěži. Sice v pátek ráno měl jen tři přihlášené, ale odvážně nakoupil 30 vuřtů, aby nikdo netrpěl hladem. V sobotu ráno jsme se sešli na parkovišti u Skleníku, sbalili vybavení a začali stoupat až nahoru k pytli, vítr foukal více od severu, tak báze byly na druhé straně od lomu. Radek tradičně první vyzkoušel, že se dá letět, zahvízdal si v DS a zlákal ostatní. Ukázalo se, že přistání do trávy na bočním svahu hlavního vrcholu není pro nováčky úplně snadné a tak dva soutěžící skončili ještě před začátkem soutěže.  Na startovní listině zbylo tedy deset jmen a Filip odstartoval soutěž jako první soutěžící. První tři kola nebyl vzduch moc prohřátý, dobré časy byly okolo 50, kdo měl smůlu na vzduch nebo sekl, tak přes 60. Vítr se pomalu stáčel k SZ, při noření trochu vadil zarostlý svah a přistávání v sedle bylo obtížnější, protože kotlík víc a víc nosil. Navíc se tam začali hromadit padáčkáři a zkoušeli poletovat v prvních bublinách. Pořadatelé podlehli naléhání a na čtvrté kolo přesunuli báze na velkou bouli, na tradiční místo. Padáčkáři obsadili vrchol a my zjistili, že kotlík zdaleka nenosí jak se zdálo. Kdo se v zápalu boje nechal sklouznout až dolů, musel pak lovit termiku, aby se dostal zpět. Přistání mezi bázemi, takže se kolo začalo táhnout, vítr vadnout, pulzoval okolo 3m/s. Nastal čas na další tradici, Jirka roztopil gril a než se vrátil z vycházky pro Twigy pod sedlo, už začala vonět uzenina. Grilovalo se déle než půl hodiny, tak jsme čtvrté kolo začali znovu, lépe a radostněji. Nejradostněji tedy pro Jirku Součka, který letěl za 41 a v tu chvíli měl mistra na dosah. Jenže bubliny začaly chodit i ostatním, občas nefoukalo a byly z toho opravy. Občas se přimotali neukáznění padáci, kteří se začali vozit nad prohřátým vrcholem. Létání zpestřily i historické větroně, které nám občas zasvahovali nad hlavou nebo točili termiku. Nemluvě o padákové škole a modelářích na Malé bouli. V krásném odpoledni bylo na celém kopci živo, před 17.h jsme měli odlétaných 9 kol, každý si užil vzduch lepší i horší a už jsme se těšili do Skleníku na pivo. 

Ponorka je zavřená, tak posezení lze jen ve Skleníku. Je tu nový nájemce i obsluha, jiné pivo (Bakalář), točí se vše standardně do plastových kelímků, skleněný půllitr je na vyžádání proti vratné záloze 100Kč. Venku je opravené posezení a dětské hřiště, ale největší změna je na WC. Na klice koule a otevře se žetonem nebo mincí 10Kč. Lepší kafe, označené parkoviště a dětské hřiště určitě ocení turisté, kteří sem přijedou. Jen pro tu většinu vzduchoplavců všeho druhu nevím, jestli tu bude stále to správné zázemí. To ukáže až čas.

      Protože na neděli byla předpověď dost beznadějná, pořadatel nás zbytečně nedržel do neděle, aby zjistil, že meteorologové měli pravdu a soutěžit nejde. Vyhlášení proběhlo na parkovišti, mistrem republiky je Jiří Bačinský, první vicemistr Radovan Plch a druhý vicemistr Jiří Souček. Velká gratulace všem a hlavně díky pořadatelům za pohodový průběh soutěže. 

Tak zas někdy příště a doufejme ve vyšším počtu soutěžících, Richard.

Jirkovi „Owary“ :⁠-⁠) odložená soutěž č. 535 – Úpice
Už na jaře nás Jirka lákal přijed na Úpickou soutěž konanou na Polské straně Krkonoš nad Kowary. Po shlédnutí pár videí, kde to pěkně létalo, jsem byl rozhodnutý při dalším možném termínu, jet, kopec vyzkoušet. Předpověď sice nebyla až tak přesvědčivá ale rozhodně jsem nelitoval. I když vítr byl jen 3-6m/s , kopec překvapivě dobře fungoval. Létalo se na poctivé 100m bázi kolem 50s
Soutěže se zúčastnilo 7 pilotů z Čech a Polska a myslim, že jsme si krásný den užili na parádním kopci. Odlétali jsme 12kol.
Místní piloti, kopec náramně vychválili, jak to tam skvěle léta za lepších podmínek nad 10m/s. Takže se budeme těšit někdy příště. Ahoj :⁠-⁠)

zapsal :Radek Plch

Sobotní soutěže F3F č.: 541, memoriál Kristiána ZOORA se zúčastnilo 9 pilotů z Čech a dva z Polska.Foukal stabilní vítr 10-12 m/s a díky vzorné organizaci Ládi Uchytila se odlétalo 15 kol,takže byly dvě škrtačky.Poděkování patří oběma zvoníkům kteří zvládli celodenní soutěž odpípat bez přestávky a chyb 🙂

 

 

Také nedělní soutěž 479 Česká Metuje se odlétala U vodárny při větru 4-7 m/s.Obě víkendové soutěže byly s mezinárodní účastí, v sobotu přijeli dva piloti z Polska a v neděli dorazil Laco ze Slovenska.Dařilo se zejména týmu z jižních Čech, jsou vážně nejlepčí 🙂 Víkend 20.-21.5.2023 se opravdu vydařil.

Foto v plné velikosti

Odložená soutěž 469 Chotěboř se odlétala za příznivých podmínek na svahu U vodárny nedaleko Sloupna.Foukal vítr o síle 4-8 m/s a díky výborné organizaci Vládi Uchytila a jeho rodinného týmu jsme odlétali 14 kol.Po soutěži šel do vzduchu i Luňák a jiné modely. Vyhrál jako obvykle Radek.

 

Soutěž č.492 LMK Most – Nedělní soutěž probíhala opět na Rané na stejném místě jako v sobotu. Vítr v nárazech 10 m/s a termické podmínky po celý den. Krásné časy a poctivých 100 m báze, co víc si přát.

Foto a text : Jarda Pávek

Soutěž č.489 MK Louny – Předpověď počasí byla po delší době příznivá na celý víkend a slibovala létání na Rané nad lomem. V devět hodin jsme se sešli na parkovišti u Skleníku a po zabalení všeho potřebného a že toho bylo hodně, jsme se vydali na náročnou cestu nahoru. Od rána byly podmínky stabilní, a tak se závodilo od prvního do posledního kola. Na bázích jsme se střídali poctivě všichni soutěžící. Celkem jsme odlétali 8 kol a okolo třetí soutěž ukončili.

Foto a text : Jarda Pávek

Soutěž č.471 MK LOUNY se v sobotu odlétala , výsledky najdete jako obvykle v příslušné sekci stránek. Nedělní soutěž pak byla vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí zrušena.

Foto: Jirka Novotný

 

 

Soutěž č.463 Litomyšl:

Soutěž jsme odlétali na kopci nad Řetovou,vítr Z – JZ 4-7 m/s

Soutěž č.459 Ústí n. Orlicí:

Tak bezruky opět na bedně 🙂

17.2.2023 Měřený trénink F3F , Bečov

S Radkem jsme dorazili na kopec kolem desáté hodiny, to už tam byl Jirka a chystal kamerový bázový systém.Krátce jsme si vyzkoušeli kamery , není to úplně stejné létání jako když na bázi sedí člověk.Musí se létat relativně blízko kamery a pak vše funguje spolehlivě.Kalit to do údolí nejde. Jirka nachystal v kamerovém systému soutěž na max. 20 kol , a tak jsme kolem jedenácté začali soutěžit.Za dvě hodiny jsme měli soutěž – trénink hotový , aby taky ne, když jsme byli jen tři na startovce 🙂 Já jsem si ještě vyzkoušel organizaci F3F soutěže přes systém Vault od Tima Travera ze Států. Musím uznat, že systém pro celou organizaci soutěží má dokonale propracovaný a uživatelsky přívětivý.Jediná nevýhoda je nutnost být neustále on line na internetu – všechny údaje se posílají někam do světa na cloud , tam se vše spočítá a výsledek se vrací .Telefon který mám normálně v kapse se párkrát odpojil od tabletu, tak jsem ho nakonec nechal u tabletu a pak už vše fungovalo. Kolem druhé hodiny jsme byli všichni dosyta vylétaní, Radek si opět potvrdil, kam že se hrabe jeho nový FS6, na Pika nemá ani náhodou ( že by ho měl za ta léta víc v ruce ?) a tak jsme vyrazili domů. TW

 

Vítr JZ 10 – 15 m/s , použitý kamerový systém od Jirky – díky

MČR 2022 , odlétáno na Bečově , výsledky zde , další foto zde

WC F3F 2022 Dánsko , výsledky zde další foto zde a zde a zde

 

2 komentáře