Letos jsme se na Spring Cup 2026 přihlásili 4, ale nakonec se náš tým zredukoval na 2. První den jsme lítali na oblíbeném Klifu. Podmínky byli skoro ideální, foukalo 3-5 m/s, ideální pro prázdné letadlo, odpoledne vítr trochu zesílil občas i na 6 m/s, takže jsem se odvážil do letadla vložit i malý balast. Opravy byli výjimečně, na přistání se nemuselo čekat, takže jsme stihli odlétat 10 kol. Druhý den jsme měli znovu sraz na Klifu, Filip ani chvíli neváhal a vypustil F5J, podmínky byly pro něj ideální. Po chvíli však byl upozorněn, aby nenarušoval vzdušný prostor přilehlého vojenského letiště, Samozřejmě jsme si zalétali i s Alulama. Odpoledne se vítr zvedl nad 3 m/s, tak jsme odlétali další 1 a půl kola. Večer došlo i na 10-ti km procházku až na konec pláže uprostřed moře, tam si Robo se synem pěkně zaplavali. Voda měla asi 8 °C, vzduch 12 °C, prostě ideální podmínky. V neděli ráno bylo rozhodnuto, že podmínky na lítání rozhodně nebudou, tak se vyhlásili výsledky a jeli jsme domů. Tek jsme si pěkně polétali a pokecali s kamarády. Těšíme se zase na příští rok.

Autor : Jiří Souček