Pro nás první letošní zahraniční soutěž se konala ve Slovinsku. Vyrazili jsme na ní jen ve třech, po té co někteří svou účast vzdali. V pátek jsme odlétali v SV větru 5-8 m/s jedno kolo na Zajčici a po změně směru větru o 180 stupňů jsme se po polední přesunuli na Strmcu a odlétali další 2 kola při větru 5-10 m/s.

V sobotu jsme pak čekali na vítr opět na Zajčici, polítali jsme si pěkně v termice , po obědě dali jedno kolo a před deštěm jsme to odpoledne zakončili. Večer byl banket v restauraci Turk s velmi chutným jídlem.

V neděli jsme létali opět na Zajčici 3 kola. Smůlu i štěstí měl Zdenko Matějka , v super termickém vzduchu v plné rychlosti škrtnul křídlem o zem , letadlo se ve vzduchu párkrát otočilo, ztratilo rychlost , ale nakonec pilot pokračoval v letu. I s tímto odpíchnutým Ritbergrem letěl za litr. Bohužel tento náraz do země zřejmě načnul servopřevody a v dalším letu přestalo fungovat jedno křidélko. Neřízený model pak po větru přeletěl depo , parkoviště a skončil v lese před silnicí 🙁

Z mého pohledu se soutěž vydařila, Radek to ale komentoval, že na zk..ou Zajčici příště nepojede. Prostě to bylo jako vždycky, kopec si vybral své vyvolené a těm s termickými bublinami dopřával do sytosti 🙂 , někteří holt měli smůlu.

Celkově byla soutěž pořadatelsky velmi dobře připravená a obsazená piloty  z mnoha států včetně netradičních jako Rumunsko , Maďarsko , Finsko atd. Zdá se, že se všichni chtějí dobře připravit na letošní MS ve Francii.

Výsledky najdete jako vždy na Vaultu , pár videí dám na FB.

TW